301 yönlendirmesi zararlı olur mu?

mert

Yeni Üye
Selamlar,

E-ticaret ile alakalı bir web sitesi üzerine çalışmaktayım. Aynı sektörde hizmet etmiş eski bir domain buldum. Hatta bu domain eskiden büyük bir fabrikaya ait.. Sorun şu ki, bu eski fabrika olaylı kapanıyor.. Hatta ölümler felan oluyor.. Haber siteleri de bu marka için kötü bahsetmiş. Bu domaini kendi web siteme yönlendirme yapıp google search'den de aktarma yapmam ana domainime zarar verir mi?

KDOGAN

Yeni Üye
Eğer domaini marketten aldıysanız ve hiç düşmemiş bi domain ise o halde önce domaini Google dizinine getirin. Dizine gelmeden 301 yönlendirmesi yapmanızı tavsiye etmem. Ana domaininize zarar vermez. 301 yönlendirmeleri yalnızca 1 backlink niteliği taşır.

Konu Sahibi
M

mert

Yeni Üye
Eğer domaini marketten aldıysanız ve hiç düşmemiş bi domain ise o halde önce domaini Google dizinine getirin. Dizine gelmeden 301 yönlendirmesi yapmanızı tavsiye etmem. Ana domaininize zarar vermez. 301 yönlendirmeleri yalnızca 1 backlink niteliği taşır.
Marketten almadım hocam, düşmüş bir domaindi. Denemek için yönlendirme yaptım bakalım etkisi olacak mı :)

KDOGAN

Yeni Üye
Marketten almadım hocam, düşmüş bir domaindi. Denemek için yönlendirme yaptım bakalım etkisi olacak mı :)
Son updateler ile birlikte düşen domainlerin artık sıralamaya etkisi yok. Bunun için bir iki ay önce önlem alındı. Son güncellemede açıkça belirtildi. Bu nedenle vakit kaybı olabilir sizin için.

Semust

Moderatör
Moderatör
Web sitesi
semust.com
Zararı olmaz diye düşünüyorum ama faydası olur mu? Orası belirsiz.

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar