Enjin 200 milyon NFT taşımasıyla rekor kırdı

manager

Yönetici
Yönetici
Katılım
14 Nis 2024
Mesajlar
4,222
Tepkime puanı
11
Puanları
38
Enjin, Ethereum'dan bugüne kadarki en büyük NFT geçişini gerçekleştirerek dönüm noktası niteliğinde bir gelişme yaşadı. Bu geçiş, şaşırtıcı bir şekilde 200 milyon NFT'yi Enjin Blockchain'e aktardı ve bu, teknoloji devi Microsoft gibi binlerce yaratıcının varlıklarını içeriyor. Bu gelişme, blockchain verimliliği ve ölçeklenebilirliği konusundaki artan talebi vurguluyor.

Geçişin ardından, NFT sahipleri Enjin Cüzdanını kullanarak varlıklarını Enjin Blockchain'e sorunsuz bir şekilde aktarabilirler. Bu geçişin avantajları arasında, önümüzdeki üç ay boyunca ekosistem genelinde ücretsiz işlemler sunan Enjin'in ağ çapındaki yakıt depoları bulunuyor. Ayrıca, zorunlu zincir içi telif hakları yaratıcılara adil tazminat sağlar ve güçlü bir API ve geliştirme platformu, ana akım oyunlara token entegrasyonunu basitleştirecektir.

Atlas'ın Operasyon Direktörü Rene Stefancic, "Enjin'in eski çözümlerinden geçişi, topluluğun kitlesel pazar başarısı arayışında ilerlemeye olan bağlılığının bir örneğidir" dedi. "Sürekli yenilik, üstün teknoloji ve en önemlisi, Kullanıcı deneyimine sarsılmaz bir bağlılıkla Web3, üç milyarlık güçlü küresel oyuncu pazarından yararlanabilir."

Atlas'ın Mali İşler Direktörü ve Baş Hukuk Sorumlusu Oscar Franklin Tan, "Enjin'in NFT geçişi, token geçişini takip ediyor ve tamamlıyor" diye ekledi. “Bu, tarihteki en karmaşık blockchain geçişlerinden biriydi ve geçiş yapan sahiplerden gelen güçlü destek, yeni Enjin Blockchain'i güvence altına alıyor ve yönetişimi genişletiyor."

Enjin, altı yıl boyunca Ethereum üzerinde çalıştıktan sonra NFT'lere özel bir blockchain başlatma kararı aldı. Bu, Web3 oyunlarında ölçeklenebilirlik ve uygun fiyat arayışında önemli bir adımdır. Enjin, ileriye dönük olarak oyun ve uygulamaları, daha geniş Enjin Blockchain ekosistemi içinde tamamen birlikte çalışabilecek kendi Katman 1 zincirlerini başlatmayı hedefliyor.

Enjin'in altyapısı, oyunların etkili bir şekilde ölçeklenmesini sağlamak, kitlesel pazar taleplerini karşılamak ve eski blockchain altyapısının sınırlamalarını aşmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Polkadot Ağı'nın özel bir NFT merkezli çatalı olan Enjin Blockchain, sadece düşük işlem ücretleri sunarak ölçeklenebilirlik sorunlarını çözüyor. Bu, saniyede 5.000 işlem hacmi ve tek bir işlemde 2.000'e kadar NFT basma yeteneği ile birleştiğinde, NFT kullanılabilirliğinde yeni bir standart belirliyor.

Enjin, dünyanın ilk uçtan uca Web3 oyun geliştirme platformu ve ekosistemi olarak 2017'den bu yana faaliyet göstermektedir. Enjin Blockchain merkezli olan bu platform, kusursuz bir uygulama katmanı tarafından desteklenmektedir ve cüzdan, pazar yeri, API ve gelişmiş geliştirici araçları gibi araçlar içerir. Enjin ekosistemi, Enjin Blockchain'in yerel token'ı olan Enjin Coin (ENJ) tarafından desteklenmektedir. Şu ana kadar Enjin'in araçları kullanılarak 200 milyondan fazla NFT oluşturulmuştur.
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst