Near major coinler arasındaki hacmini arttırıyor

manager

Yönetici
Yönetici
Katılım
14 Nis 2024
Mesajlar
4,222
Tepkime puanı
11
Puanları
38
U.Today'a göre, NEAR Protokolü (NEAR) yakın zamanda topluluk ve geliştirici katılımında önemli kilometre taşlarını kutladı ve geçtiğimiz yıl Katman 1 (L1) altcoinler arasında benzeri görülmemiş bir kullanıcı tutma oranına sahip oldu. Önde gelen analiz sağlayıcılarından biri olan Artemis tarafından sağlanan veriler, NEAR Protokolünün %9,53'lük etkileyici bir benimseme ölçüsüne ulaştığını ve rakiplerini önemli bir farkla geride bıraktığını gösteriyor. Örneğin Avalanche (AVAX) aynı dönemde C zincirinde yalnızca %8,19'luk bir kullanıcı tutma oranı kaydederken, BNB Chain %7'yi aşmak için mücadele etti. Total Value Locked'a (TVL) göre en büyük blockchainler olan Ethereum (ETH) ve Tron (TRX) bile belirtilen zaman dilimi içerisinde %5'lik kullanıcı tutma oranına ulaşamadı.

Şu anda NEAR Protokolü, toplam 306 milyon dolarlık TVL'ye sahip 19 aktif merkezi olmayan finans uygulamasına (DeFis) ev sahipliği yapıyor. Burrow, LiNEAR Protokolü ve Meta Pool Near da dahil olmak üzere NEAR'ın önde gelen DeFi'leri, merkezi olmayan borç verme ve likit staking çözümlerinde uzmanlaşmıştır.

Dikkat çekici topluluk ve geliştirici başarılarına ek olarak, NEAR Protokolü'nün yerel kripto para birimi NEAR, geçtiğimiz hafta en iyi performans gösterenlerden biri olarak ortaya çıktı. CoinGecko'ya göre NEAR, yedi günlük %26 büyüme oranıyla en iyi performans gösteren büyük altcoin ve genel olarak en hızlı büyüyen beşinci altcoin oldu. Bu etkileyici performansı yalnızca önde gelen meme paraları FLOKI, BONK ve PEPE'nin yanı sıra büyük bir duyurunun ardından yükseliş yaşayan Hedera (HBAR) tokeni takip etti. NEAR'ın fiyatındaki son artış, NEAR Protokolünün bu gelişen sektörde kullanımının önemli bir yönü olan yapay zeka (AI) ile potansiyel entegrasyonlara bağlanabilir.
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst